Přihlášení

 
Dnes je 13. 4. 2024. Svátek má Aleš.
Nákupní košík:

Informace o letu

Vyhlídkový let balónem

trvá přibližně 1 hodinu dle podmínek na přistání. Po přistání a zabalení balonu budete přijati do cechu balonářského a obdržíte pamětní (křestní) list. Následně Vás odvezeme zpět na místo srazu. Je potřeba počítat, že akce letu balonem  trvá zhruba tři až čtyři hodiny. Balonem létáme v každém ročním období a kdekoliv v ČR napří klad v Českém ráji , v okolí Prahy  , Karlových Varech , u Slapské přehrady . Předpokládané místo startu však nejdříve konzultujte s pilotem. Minimální dobu letu dle povětrnostních podmínek a podmínek k bezpečenému přistání garantujeme na 40 minut. Celá akce od času setkání po Váš návrat k trvá cca 3 hodiny.

Po vzletu Vás bude v doprovodu zkušeného pilota unášet vítr nad krajinou a Vy si můžete vychutnat Váš vyhlídkový let. Při letu máte dostatek času pořídit si spoustu hezkých fotografií, proto doporučujeme nezapomenout si fotoaparát či kameru.

V současnosti máme k dispozici: 1 balón pro 3 osoby + pilot, 1 balón pro 4 osoby + pilot, 1 balón pro 5 osob + pilot.

Jak se na let obléci?

Doporučujeme tmavší sportovní oblečení a pevnou obuv dle ročního období. Balón se pohybuje stejnou rychlostí jako vítr, proto v koši nefouká. Co se týká teploty, oblečte se pouze tak, jako by jste šli v daný den Vašeho letu např. do lesa na procházku. (tzn. není potřeba nijak zvlášť teplé oblečení.) Pozn.: teplotní gradient je pouze -0,6 stupňů na 100m výšky a nepoletíme s největší pravděpodobností výše než 1km nad terénem, byť horkovzdušné balóny mají dle letové příručky povolený dostup 7 000 m......

Oprávnění

Naše firma je držitelem oprávnění na letecké práce včetně vyhlídkových letů balónem, vydaným Úřadem pro civilní letectví České republiky (ÚCL). Máme již více než 19 let zkušeností s provozováním balónového létání. Létáme s novými, moderními balóny, které jsou podrobovány každoročním důkladným bezpečnostním prohlídkám.


Nenechte si ujít tento nevšední zážitek letu balonem !